Hannover Messe 2012

W dniach 23-27 kwietnia odbyły się targi HANNOVER MESSE 2012. Jest to jedna z największych tego typu imprez na świecie, dlatego postanowiliśmy się wybrać aby zobaczyć nowinki technologiczne w przemyśle. Tegorocznym targom przyświecało motto “Greentelligence”. Bo ich organizatorzy postanowili skupić uwagę na technologiach ekologicznych oraz ich rosnącym znaczeniu w gospodarce. Tematyka “Greentelligence” zagościła we wszystkich obszarach tematycznych minionej edycji imprezy, wśród których znalazły się: automatyka przemysłowa, energetyka, dostawy i usługi dla przemysłu oraz prace badawczo-rozwojowe. Premierę podczas HANNOVER MESSE 2012 miały targi IndustrialGreenTec. Ta nowa impreza branżowa poświęcona była prezentacji technologii ekologicznych stosowanych na wszystkich etapach procesów produkcyjnych.


W ramach HANNOVER MESSE 2012 odbyły się również:

 1. Industrial Automation – Międzynarodowe Targi Branżowe Automatyzacji Produkcji i Procesów oraz Systemów Automatyzacji – hale 7 – 9, 11, 14 – 17.
  Na targach zagości pełne spektrum systemów sieciowych oraz innowacje z zakresu budowy maszyn i urządzeń, a także osiągnięcia z zakresu robotyki. Tematyka stricte techniczna uzupełniona zostanie o systemy informatyczne wspomagające procesy produkcyjne.
 2. Energy – Międzynarodowe Targi Wytwarzania Energii ze Źródeł Konwencjonalnych i Odnawialnych, Zaopatrzenia w Energię oraz Przesyłu i Dystrybucji Energii  – hale 11-13, 27, teren otwarty.
  W centrum uwagi znajdzie się nie tylko wytwarzanie energii z różnych źródeł, lecz również jej przesyłanie i dystrybucja do użytkowników końcowych. Wystawie towarzyszyć będą liczne wydarzenia specjalne i fora dyskusyjne.
 3. MobiliTec – Międzynarodowe Targi Napędów Hybrydowych i Elektrycznych, Mobilnych Nośników Energii i Pojazdów Alternatywnych – hala 25, teren otwarty.
  Centralnym tematem targów MobiliTec będą innowacyjne koncepcje elektromobilności. Eksperci ze świata biznesu, polityki i nauki dyskutować będą o wyzwaniach technologicznych i szansach rynkowych. Na terenie otwartym goście będą mieli możliwość przetestowania różnego typu pojazdów elektrycznych.
 4. Digital Factory – Międzynarodowe Targi Branżowe Zintegrowanych Procesów Przemysłowych oraz Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych – nowa lokalizacja: hala 7.
  Oprogramowanie przemysłowe wspomagające produkcję i rozwój produktów oraz integrację procesów w przedsiębiorstwie znajdą się w centrum uwagi na targach Digital Factory, które w tym roku odbędą się w hali 7. Impreza ta uchodzi za siłę napędową dla firm przemysłowych do inwestowania w nowoczesne rozwiązania informatyczne.
 5. Industrial Supply – Międzynarodowe Targi Dostaw Materiałów do Produkcji, Komponentów i Systemów dla Przemysłów Pojazdów Mechanicznych, Maszynowego i Urządzeń Przemysłowych – hale 3 – 6
 6. CoilTechnica – Międzynarodowe Targi Transformatorów, Cewek i Silników Elektrycznych – hala 25.
  Uznani producenci transformatorów, cewek i silników elektrycznych zaprezentują tam liczne innowacje i premiery produktowe.
 7. Research & Technology – Międzynarodowe Targi Prac Badawczo-Rozwojowych i  Transferu Technologii – hala 2.
  Celem wystawców Międzynarodowych Targów Prac Badawczo-Rozwojowych i Transferu Technologii jest stymulowanie transferu technologii, współpracy świata nauki i przemysłu oraz wymiany wiedzy między poszczególnymi branżami. W hali 2 zagości bardzo bogata tematyka – od wyników prac z zakresu badań podstawowych po pokazy konkretnych zastosowań osiągnięć naukowych w przemyśle.

Na kraj partnerski HANNOVER MESSE 2012 wybrana została Chińska Republika Ludowa. Rząd chiński zapowiedział prezentację w ramach HANNOVER MESSE 2012 państwowych projektów badawczych z zakresu efektywności energetycznej. Nacisk położony zostanie też na pokazanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu pozyskiwania energii, inteligentnych sieci i systemów energetycznych oraz przyjaznych dla środowiska rozwiązań transportowych.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Zdjęcia: www.damatic.pl
Źródło: www.rynekinstalacyjny.pl
Więcej: www.messe.de
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany


Napisz komentarz


Imię

Email

Url