Innowacyjne spojrzenie na rynek

“Cztery krótkie słowa, które podsumowują to, co wyniosło ludzi sukcesu ponad poziom tłumu to: “A little bit more”, czyli troszkę więcej. Zrobili wszystko, czego od nich oczekiwano i troszkę więcej.” tymi słowami, wypowiedzianymi przez Lou Vickeriego, podsumowują swoją działalność. Czym dokładnie zajmuje się firma Damatic? Co oferują i dlaczego na nich warto postawić? O tym w wywiadzie dla 4metal.pl mówi Tomasz Krupa, z którym rozmawiał Bartłomiej Baśko.

4metal: Zacznijmy od samego początku. Jak powstała wasza firma?

Tomasz Krupa: Firma Damatic powstała w 2006 roku. Dostrzegliśmy na rynku potrzebę otwarcia małego zakładu zajmującego się nie seryjną obróbką metali. Zakupiliśmy nowe maszyny, zatrudniliśmy dwie osoby – tak w wynajętej hali zaczęliśmy naszą pracę. Na początku naszymi głównymi klientami były dwie firmy z branży przemysłowej i motoryzacyjnej.

4metal: Jak od tamtego momentu rozwinęliście swoje usługi?

Tomasz Krupa: W połowie 2009 roku firma zasiliła swe szeregi o trzech nowych pracowników i tak rozpoczęto budowanie działu handlowego. Został rozwinięty również dział produkcyjny. W 2010 roku zatrudniliśmy kolejnych 8 pracowników, został stworzony dział konstrukcyjny oraz automatyzacji procesów produkcyjnych.

4metal: Co dokładnie znajduje się w waszej ofercie?

Tomasz Krupa: W naszej ofercie każda firma znajdzie coś dla siebie. Sprzedajemy części do różnych masz. Są to napędy pasowe, łańcuchowe, śruby trapezowe, listwy zębate, sprzęgła i wiele innych podzespołów. U nas można zaopatrzyć się także w profile aluminiowe. Są to między innymi systemy budowy maszyn z profili aluminiowych. Oferujemy transportery, linie transportujące, stoły i linie montażowe. Postawiliśmy również na nowoczesność, dlatego do naszej oferty dołączyliśmy także roboty firmy KUKA czy hydraulikę siłową. Zajmujemy się także produkcją manipulatorów i systemów załadunku do wykrawarek, pras, gilotyn, wypalarek itp.

4metal: Co z gwarancją na zakup produktów z waszej oferty? Jak wygląda sprawa w tej kwestii?

Tomasz Krupa: Wszystkie produkty, które znajdują się w naszej ofercie objęte są gwarancją . W przypadku produktów, którymi handlujemy udzielamy gwarancji producenta od 12 do 24 miesięcy, a na produkty wytworzone przez nas, udzielamy gwarancji 24 miesięcznej.

profile-aluminiowe

4metal: Konkurencja na pewno jest spora. Dlaczego klient powinien zwrócić swoją uwagę właśnie na was?

Tomasz Krupa: Zatrudniamy wyłącznie wysoko wykwalifikowaną kadrę. Zawsze możemy służyć fachowym doradztwem technicznym. Urządzenia, które wytwarzamy, czyli manipulatory, są „szyte“ na miarę i dopasowane do procesów klienta. Jesteśmy bardzo elastyczni we współpracy i innowacyjni w podejściu do każdego zagadnienia. Jestem przekonany, że najsilniejszą stroną naszej firmy jest właśnie zgrany i odpowiedzialny zespół pracowników.

4metal: Jesteście firmą, która do współpracy międzynarodowej podchodzi z otwartym umysłem. Z jakimi krajami głównie współpracujecie?

Tomasz Krupa: Mamy dostawców i klientów w wielu krajach Europy (Włochy, Czechy, Niemcy, Ukraina, Francja). Często odwiedzamy imprezy targowe, gdzie mamy okazję zapoznać się z nowinkami technicznymi, które później stosujemy w naszych urządzeniach.

4metal: Jaka jest Pana opinia o portalu 4metal.pl?

Tomasz Krupa: Portal 4metal.pl jest najciekawszą propozycją w branży. Często i chętnie szukamy w nim dostawców. Mam nadzieję, że również nasza firma zdobędzie dzięki Waszemu portalowi nowe kontakty.

4metal: Czego można wam życzyć na najbliższe dwanaście miesięcy nowego roku?

Tomasz Krupa: Na 2011 rok można nam życzyć dalszej wytrwałości w dążeniu do zaplanowanych celów.
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany


Napisz komentarz


Imię

Email

Url