Niemiecki wynalazca buduje działającą replikę WALL-E

Pasja czy organiczna niechęć do sprzątania? Nie wiadomo co kieruje autorem tego projektu, ale efekt 5 lat pracy robi wrażenie. Zobacz jak powstaje działająca replika filmowego robota.

Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący E-klasy (w skrócie WALL-E) to marzenie każdego, kto choć raz musiał sprzątać mieszkanie po imprezie. Pewien niemiecki konstruktor najwidoczniej miał podobne zmartwienie i postanowił skonstruować własnego robota sprzątającego. Co prawda na razie nie potrafi zbierać puszek po piwie, ale ma całkiem spore możliwości jak na amatorski projekt.

Konstruktor robota pochodzi z Kolonii i ukrywa się pod nickiem Thechoozen. Na jednym z forów internetowych dokumentuje budowę swojego WALL-E. Pierwsze co rzuca się w oczy to starannie dopracowana obudowa zrobiona z blachy. Oczami robota są dwie kamery, pozwalające na filmowanie otoczenia w 3D.

Pod maską znajduje się mały komputer, działający na platformie Arduino i moduł zdalnego sterowania. Ramiona i gąsienice posiadają serwomechanizmy, podobne do tych, które stosuje się w modelach sterowanych radiem. Jako wyświetlacz zewnętrzny służy telefon HTC Magician.

wall-e-2

Thechoozen rozpoczął prace nad WALL-E 5 lat temu i sam przyznaje, że projekt nie jest jeszcze gotowy. Na tej stronie możecie zobaczyć zdjęcia, dokumentujące kolejne etapy powstawania robota, a na filmie poniżej działającego WALL-E.

Źródło: gadzetomania.pl
Autor: Maciek Kurek
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany


Napisz komentarz


Imię

Email

Url