Nieoczekiwane miejsca, gdzie można znaleźć roboty przemysłowe [cz.1/3]

Kto używa: Alfonso Cuarón
Do czego? Efekty specjalne

Hit kinowy roku 2013 “Grawitacja” został kręcony za pomocą systemu IRIS stworzonego przez firmę But & Dolly. Roboty przemysłowe przy kręceniu filmu były odpowiedzialne za kręcenie realistycznych scen nieważkości. System był tak zaprojektowany że roboty sterowały z niezwykłą precyzją kamerami, światłem oraz samymi aktorami. Reżyser Alfonso Cuarón i jego niesamowity zespół animatorów tworzył niesamowite sceny przestrzeni a następnie wgrywano je do systemu IRIS który poruszał odpowiednio robotami.

Niesamowita precyzja i koordynacja ruchów robotów są niemożliwe do odtworzenia przez człowieka, ale dzięki tym ruchom ujęcia są niezwykle realistyczne.

robot-na-planie-filmu-grawitacja

Kto używa: Disney Epcot Center
Do czego? Zwiększenie emocji w parku rozrywki

Beczki? Zakręty? Zwroty akcji?
Zostań projektantem jazdy rollercoaster’a a następnie wskocz na pokład i przeżyj na własnej skórze dreszcz jaki towarzyszy podczas jazdy zaprojektowaną przez Ciebie trasą. Zastosowanie robotów przemysłowych do zwiększenia atrakcyjności Walt Disney World na Florydzie. Projekt promuje matematykę oraz fizykę poprzez zabawę. Dzieci mogą skorzystać z gotowych aplikacji albo stworzyć własną. RoboCoaster dzięki zastosowaniu pakietu 4D staje się najbardziej zaawansowanym symulatorem na rynku.

robosim-4d

Źródło:
http://www.popularmechanics.com/technology/digital/fact-vs-fiction/free-floating-feel-how-gravity-simulates-zero-g-16016504
http://www.botndolly.com/
http://www.innoventions.disney.com/exhibits/the-sum-of-all-thrills/
http://fastcompany.com – image
http://unifiedpoptheory.com – image
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany


Napisz komentarz


Imię

Email

Url