Polacy mistrzami Europy

Właśnie zakończyły się największe w Europie zawody robotów RobotChallenge. Przez dwa dni, w Wiedniu konstruktorzy z całego kontynentu walczyli w 11 konkurencjach: Line Follower, Line Follower z przeszkodami, Puck Collect, Humanoid Sprint, Lego Sumo, Humanoid Sumo, Nano Sumo, Mini Sumo, Mega Sumo, Micro Sumo oraz Mini Sumo Deathmatch. W rywalizacji tej wzięli udział konstruktorzy z wielu krajów w tym także z Polski. W zawodach mógł wziąć udział każdy zainteresowany, który posiadał autonomicznego robota zdolnego do wykonywania jednego z zadań konkursowych. Wszystkie konstrukcje biorące udział w turnieju były od podstaw projektowane i wykonywane przez uczniów, studentów i pasjonatów robotyki amatorskiej.

W ostatecznej klasyfikacji medalowej Polska zajęła pierwsze miejsce, zdobywając łącznie 14 punktowanych miejsc, co dało nam znaczną przewagę nad drugą w kolejności Słowacją i trzecią Austrią.
Warto podkreślić, że czołowe miejsca polskim drużynom udało się zająć w takich konkurencjach, które w naszym kraju nie zyskały jeszcze dużej popularności np.: Humanoid Sumo, Humanoid Sprint czy Puck Collect.

robotchallenge-medale

Jak widać elektronika, mechanika i programowanie to jedne z tych dziedzin, w których stwierdzenie “Polak potrafi” jest jak najbardziej pozytywne. Teraz pozostaje nam tylko budowa kolejnych jeszcze lepszych konstrukcji, aby za rok pokonać resztę Europy jeszcze większą różnicą punktów.

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fot. Organizatorzy RobotChallenge.
www.dioda.com.pl
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany


Napisz komentarz


Imię

Email

Url