Targi CeBIT 2011 w Hanowerze zakończone

CeBIT to największe targi oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii jakie odbywają się w Europie.

Ponad 4200 firm z ponad 70 krajów wzięło udział w targach CeBIT 2011, w tym wiele firm, które wróciły po kilku letniej przerwie takich jak: Oracle, HP, Xerox, Canon, Epson i Siemens Enterprise Communications. Firmy zaprezentowały swoje najnowsze osiągnięcia, począwszy od szybkich LTE (Long Term Evolution) i aplikacji do najnowszych smartfonów i komputerów typu tablet. Wielu z wystawców planuje wrócić na targi w 2012 r. i już rezerwowało miejsce na przyszłoroczne targi.

Motto tegorocznej edycji CeBITu brzmiało: The power of creativity and innovation! Impreza jak co roku łączyła międzynarodowe targi sprzętu elektronicznego, telekomunikacyjnego i oprogramowania z wykładami i wydarzeniami o charakterze biznesowym. egoroczna edycja CeBITu skupiała się wokół modnych ostatnio tematów, czyli technologii prezentowania obrazów trójwymiarowych i chmur obliczeniowych. Ponadto w tym roku specjalne miejsce zostało zarezerwowane dla technologii i systemów wspomagających zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.

Z polskich firm najbardziej imponujące stoisko miał Comarch jeśli zaś chodzi o polskie oficjalne stanowisko to wystawiało się Ministerstwo Gospodarki wraz z wybranymi województwami w pięknych czerowno-białych barwach. Serwowano krówki ciągutki a dla bardziej wnikliwych, którzy zajrzeli do środka były smaczne przekąski w barze.

Jedną z gwiazd targów CeBIT w Hanowerze był RoboThespian – rozrykowy robot z Wielkiej Brytanii, który “bardzo nie lubi odkurzać”. Świetnie bawi się za to na scenie. Lubi piosenkę “Singing in the Rain” i chętnie naśladuje “C3PO” z sagi Star Wars lub tytułowego bohatera filmu “Robocop”.
Firma z siedzibą w małym angielskim mieście Penryn w Konrwalii, zainstalowała już 20 robotów w ośrodkach naukowych na całym świecie. Jednego, do swojego Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego, wzięła nawet agencja NASA.
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany


Napisz komentarz


Imię

Email

Url