Zestaw edukacyjny KUKA – oferta dla sektora edukacji

KUKA Roboter, numer jeden na europejskim rynku robotów przemysłowych, stworzył specjalną ofertę dla sektora edukacyjnego – idea jest taka, by politechniki, uniwersytety czy szkoły miały dostęp do najnowszych technologii z dziedziny robotyki.

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy przemysł bez robotów. Obserwowany przez nas ciągły wzrost liczby robotów w przemyśle wymaga wykwalifikowanych pracowników, posiadających przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu robotyki. Dlatego też KUKA zgodnie z hasłem „Nauczanie przez Robienie” stawia na praktyczne wprowadzenie w zagadnienia związane z robotyką już na wczesnym etapie – w środowisku nieprodukcyjnym.

Celem naszych działań jest ciągłe budowanie i wzrost know-how dotyczącego robotów, przełamywanie strachu przed nowymi, nieznanymi technologiami – poprzez m.in. zaznajomienie się przez studentów / uczniów z obsługą robotów, a docelowo wytworzenie wręcz entuzjazmu w stosunku do robotyki.

Mając świadomość, że w wielu placówkach oświatowych robotyka to tylko zagadnienia teoretyczne, KUKA chce wspierać nauczycieli / wykładowców, dostarczając materiały dydaktyczne opracowane na podstawie naszych doświadczeń podczas szkoleń prowadzonych w ramach programu “KUKA College”.

KUKA_EDU_Kuka_College

Zawartość Zestawu Edukacyjnego KUKA przeznaczonego do praktycznej nauki w szkołach, politechnikach i na uniwersytetach to:

.: Robot KR 6 R900 sixx AGILUS,
.: Kontroler robota KR C4 compact oraz dotykowy SmartPAD,
.: Oprogramowanie do symulacji KUKA.SIM Pro – licencja serwerowa na 10 stanowisk,
.: Oprogramowanie KUKA.OfficeLite – licencja serwerowa na 10 stanowisk,
.: Zestaw szkoleniowy “EDU” – materiały szkoleniowe,
.: Zestaw dedykowanych szkoleń dla nauczycieli i wykładowców.

KUKA-EDU
Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje – na życzenie, również w preferencyjnych cenach, dostarczymy oprogramowanie rozszerzające funkcje podstawowe – takie jak: KUKA.UserTech, KUKA.GripperTech, KUKA.CNC, KUKA.PLC mxA, KUKA.HMI, KUKA eXtendedMotion, VisionTech, itd.


Korzyści Zestawu Edukacyjnego KUKA

1. Zestaw podstawowy składający się z robota i kontrolera.

.: mały, kompaktowy, lekki (52 kg) robot jest programowany w taki sam sposób, jak wszystkie roboty przemysłowe KUKA (od 6 do 1300 kg udźwigu),
.: praktyczne nauczanie profesjonalnego i bezpiecznego korzystania z robota, jak również szkolenie z zakresu programowania,
.: elastyczny zestaw dla realizacji indywidualnych ustawień. Peryferia (cela, narzędzia, itp.) mogą być dostosowywane przez użytkownika,
.: na dalszym etapie rozbudowy możliwe są zindywidualizowane ustawienia dla testów laboratoryjnych,
.: innowacyjny kontroler KR C4 compact zasilany jest napięciem 230V i cechuje się bardzo małym zapotrzebowaniem na energię,
.: niskie koszty serwisowe – silniki i przekładnie nie wymagające wymiany smaru (smarowanie na cały okres eksploatacji).

KUKA_EDU_Zestaw-Edukacyjny
KR AGILUS, dedykowany kontroler KR C4 compact oraz dotykowy smartPAD

Robot KR 6 R900 sixx (KR AGILUS) – podstawowe dane

KUKA_EDU_Agilus

2. Oprogramowanie symulacyjne KUKA.SIM Pro i KUKA.OfficeLite – licencja serwerowa na 10 stanowisk

.: oprogramowanie do symulacji 3D dla inżynierii, projektowania i kontroli kompletnych stanowisk zrobotyzowanych bezpośrednio na PC,
.: programowanie stanowisk zrobotyzowanych offline. Odpowiednie szczególnie dla przyszłych wykwalifikowanych pracowników z zakresu inżynierii, projektowania i planowania,
.: kombinacja narzędzia inżynierskiego i prawdziwego robota umożliwia edukację bliską rzeczywistości, począwszy od fazy projektowania zrobotyzowanych stanowisk do ich wykonywania i wprowadzania na produkcję.

KUKA_EDU_Oprogramowanie_KUKA

KUKA.SIM Pro – to idealne narzędzie do opracowywania koncepcji systemu. Różne układy, koncepcje i zadania robotów można szybko i w prosty sposób zasymulować i porównać, korzystając z bogatej biblioteki rozwiązań, uwzględniającej oprócz robotów także chwytaki, przenośniki, ogrodzenia ochronne i wiele wiele innych elementów. W widoku 3D możliwe jest proste i przejrzyste rozpoznanie kolizji, testy osiągalności oraz wizualizacja ruchu robotów. Umożliwia ono również przedstawianie w czasie rzeczywistym przebiegu ruchu oraz ocenianie go pod kątem czasu taktu.

KUKA.OfficeLite – posiada te same cechy, co oprogramowanie systemowe KUKA, pracujące w układzie sterowania robota. Za jego pomocą można tworzyć i optymalizować offline na komputerze programy dla robotów KUKA. Gotowe programy można następnie przenieść z systemu programowania KUKA.OfficeLite do robota. Dzięki temu nowe programy robotów od razu są programami produkcyjnymi.

3. Materiały szkoleniowe KUKA

.: znormalizowane materiały dla nauczycieli opracowane na podstawie najwyższej jakości materiałów szkoleniowych “KUKA College”,
.: nauczyciele nie muszą tworzyć własnych materiałów, mogą korzystać ze sprawdzonych materiałów szkoleniowych KUKA,
.: cyfrowa prezentacja dla nauczycieli i cyfrowe kopie dla studentów.

KUKA_EDU_szkolenia

4. KUKA College prowadzi szkolenia dla nauczycieli

Tylko dobrze przygotowani i wykształceni instruktorzy mogą przekazywać wiedzę skutecznie. Tak więc nauczyciele i instruktorzy będą szkoleni poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych w college’u KUKA w polskim oddziale KUKA Roboter w Katowicach.

KUKA_EDU_Kuka_College2

Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska, Daimler AG i ponad setka innych zadowolonych użytkowników robota KR AGILUS w niecałe pół roku od premiery! Ty również dołącz do najlepszych!

Zestaw edukacyjny KUKA to korzyści dla studentów i wykładowców!

Jesteś zainteresowany zestawem edukacyjnym KUKA? Skontaktuj się:

Janusz Jakieła
KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
ul. Porcelanowa 10, 40-246 Katowice
kom. 725 01 44 55
tel. 327 30 32 14 w.104
JanuszJakiela@kuka-roboter.de
www.kukarobotics.pl


KUKA Roboter GmbH, z główną siedzibą w Augsburgu, jest spółką akcyjną, która posiada wiele oddziałów na całym świecie. Jest jednym z największych dostawców robotów przemysłowych. Głównymi dziedzinami działalności jest rozwój, produkcja i sprzedaż robotów przemysłowych, sterowania, oprogramowania i jednostek liniowych. Firma KUKA jest liderem na rynkach niemieckim i europejskim oraz trzecią siłą na ryku światowym.

KUKA Robot Group zatrudnia około 2000 pracowników na całym świecie, z czego 1100 pracowników jest zatrudnionych w Niemczech. W 2009 roku obrót firmy wyniósł 330.5 milionów euro. 25 oddziałów zapewnia firmie obecność na najważniejszych rynkach Europy, Ameryki i Azji.

KUKA Roboter CEE GmbH
Oddział w Polsce
ul. Porcelanowa 10
40-246 Katowice
www.kukarobotics.pl
biuroPL@kuka-roboter.pl

Źródło: KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, http://www.kukarobotics.pl
Źródło artykułu: www.robotyka.com
Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany


Napisz komentarz


Imię

Email

Url